Toplam Konu
Sosyal Medya Hesabımız
               Örnek Resim Görüntülenme: 13        Örnek Resim Yorum Sayısı:  0       Örnek Resim Paylaşım Tarihi: 27-11-2019, 03:37
                              Örnek Resim Bu Konu AhmetZekiTasgar Tarafından Paylaşılmıştır


Örnek Resim


HTML Nedir ?
Konusu İle İlgili Video Eklenmemiştir
Örnek Resim


MT2Dosyalar Android Uygulamamız Yakında Çıkacaktır.
Sizlerde Uygulamamızı Çıktığında İndirebilir ve Bizleri Telefonlarınızdan da Takip Edebilirsiniz !
Örnek Resim
HTML (Hyper Text Markup Language) yani web sayfalarını oluşturmak için kullanılan standart metin işaretleme dilidir. Buradan çıkaracağımız sonuç şudur ki HTML bir programlama dili değildir. Biraz daha açıklamak gerekirse, HTML, Chrome, Yandex Browser, Firefox, Opera, Safari gibi web tarayıcılarının okuyup anladığı bir dildir. Tarayıcılar HTML çıktıyı okurlar ve bizlere web sitesini çalıştırırlar.
HTML (Zengin Metin İşaretleme Dili) internet üzerinde web sayfası oluşturmak için kullanılan bir betik dilidir. HTML dosyaları .html ya da .htm uzantısı ile saklanır. HTML, W3C tarafından standartlaştırılmaktadır.


ASP, ASP.net, PHP, Java, Phyton gibi günümüzde sıklıkla kullanılan yazılım dilleri ile geliştirilen web projelerinin hepsinin ortak noktası HTML’dir. Web projesi hangi yazılım dili ile geliştirilirse geliştirilsin, sonunda HTML olarak tarayıcıya yazılır ve tarayıcı bu HTML çıktıyı okur.
Tarayıcınızda bir web sayfası görüntülerken Sağ tık > Sayfa Kaynağını Görüntüle dediğinizde karşınıza gelen kodlar HTML’dir.
Html dili bize temel olarak, yazı, görsel ve video gibi öğeleri sayfa içersine yerleştirme ve konumlandırma, bu sayfaların web tarayıcılarında düzgün şekilde görüntülenmesi, arama motorlarına sayfa hakkında bilgi verme gibi işlemleri gerçekleştirir.


Yorumlar:
Adınız - Soyadınız:
Mail Adresiniz:
Güvenlik Kodu:
Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız
Güvenlik Cevabı:
Yorum Ekle