Toplam Konu
Sosyal Medya Hesabımız
               Örnek Resim Görüntülenme: 10        Örnek Resim Yorum Sayısı:  0       Örnek Resim Paylaşım Tarihi: 27-11-2019, 03:39
                              Örnek Resim Bu Konu AhmetZekiTasgar Tarafından Paylaşılmıştır


Örnek Resim


HTML Tarihçesi Hakkında
Konusu İle İlgili Video Eklenmemiştir
Örnek Resim


MT2Dosyalar Android Uygulamamız Yakında Çıkacaktır.
Sizlerde Uygulamamızı Çıktığında İndirebilir ve Bizleri Telefonlarınızdan da Takip Edebilirsiniz !
Örnek Resim
1980 yılında CERN’de görevli olan Tim Berners-Lee, CERN araştırmacılarının bilgilerini ve dökümanlarını birbirleriyle paylaşabilmeleri için bir sistem olması gerektiğine inanıyordu. Bu yüzden prototip olarak ENQUIRE isimli sistemi önerdi.
1989 yılına gelindiğinde internet tabanlı sistemin ilk temellerini yine aynı isim Tim Berners-Lee attı. 1990 yılında HTML işaretleme dilini geliştirmesinden sonra World Wide Web(WWW) sistemini kurdu. Bu şekilde CERN’de bilgi paylaşımını kolaylaştırma amacı doğrultusunda ortaya çıkan HTML günümüzde hayatımızın vazgeçilmezi olan internetin başlıca temelini oluşturmuştur.
– HTML 1.0 – 1991
HTML‘in ilk sürümü 1991 yılında yayınlandı. Zamanla çok yetenekli olacak olan HTML, henüz 1.0 iken ilk sürüm olmasından kaynaklı çok kısıtlı özelliklere sahipti. Bundan dolayı bu sürüm ile oluşturulan sayfalarda oldukça basitti. Başlıklar, listeler ve paragraflar bu sürümün vazgeçilmez özellikleriydi.
– HTML 2.0 – 1994
1994 yılında HTML 2.0 sıfır yayınlandı. Bu sürümde geliştirilmeye devam eden HTML, günümüzde sıkça kullandığımız doldurulabilir form özelliğini kazandı.
– HTML 3.2 – 1997
HTML 3.2 adı verilen üçüncü sürüm 1997 yılında yayınlandı. Tarayıcıya özel etiket kullanma sistemi getirildi ve o gün bu gündür tarayıcı uyumsuzlukları oluşmaya devam etti. Ancak en önemlisi CSS bu sürüm ile beraber geldi ve HTML artık daha yakışıklı olmaya başladı.
– HTML 4.0 – 1999
HTML 4.0 ile önceki sürümlerde var olan gereksiz kodlar kaldırıldı. Söz dizimi açısından HTML’in en iyi standartlarına gelindi. HTML’in geldiği bu nokta artık web sitelerinin çoğalmasına imkan sağlamaya başladı.
– HTML 5 – 2011
HTML5 standartları ile HTML artık harika bir hal aldı. Şuan kullanmakta olduğumuz bu sürüm, günümüz teknolojisindeki tablet, mobil gibi cihazlarla uyum içinde çalışan ve çok daha fazla özelliğe sahip olmuş, arama motoru dostu haline gelmiş bulunmaktadır.Yorumlar:
Adınız - Soyadınız:
Mail Adresiniz:
Güvenlik Kodu:
Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız
Güvenlik Cevabı:
Yorum Ekle